Poradnik - Upadłość konsumencka

Upadłość konsumencka – Poradnik

Upadłość konsumencka to szansa na częściowe uregulowanie zadłużenia w ramach planu spłaty oraz umorzenie pozostałych długów.  W konsekwencji upadłość pozwala rozwiązać problemy dłużnika. Przeznaczona została ona dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, które stały się niewypłacalne.

Wiele osób, które wpadło w problem zadłużenia, słyszało o upadłości konsumenckiej, natomiast nie wie czym się ona charakteryzuje oraz w jaki sposób ją przeprowadzić. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, Kancelaria Radców Prawnych RW Law oferuje pomoc w postaci poradnika, który jest zbiorem wszystkich przydatnych informacji, które pozwolą przybliżyć instytucję upadłości konsumenckiej.

Poradnik zawiera m.in informacje dotyczące:

  • sposobu złożenia wniosku o upadłość,
  • przebiegu postępowania upadłościowego,
  • sposobu likwidacji majątku,
  • planie spłaty,
  • skutkach ogłoszenia upadłości konsumenckiej,

W celu zapoznani się z treścią poradnika, oferujemy Państwu jego bezpłatne pobranie. Wystarczy kliknąć w odnośnik poniżej.

Ankieta dla konsumenta, która pozwoli nam wstępnie ocenić Twoją sytuację

Udostępniamy na naszej stronie ankietę dla osób, które zastanawiają się nad upadłością konsumencką.

Pobranie i wypełnienie ankiety zajmie nie więcej niż 10 – 15 minut. Odpowiadając na pytania zamieszczone w ankiecie można samemu uporządkować informacje o swojej sytuacji. Jednocześnie informacje te pozwolą prawnikom kancelarii na dokonanie wstępnej analizy Państwa sytuacji i ułatwią pierwszą diagnozę. Bez obaw, ankieta nie wymaga podawania szczegółowych danych.  Dla zainteresowanych – zapraszamy do pobrania, uzupełnienia i skontaktowania się z nami pod adresem mailowym biuro@rwlaw.pl

Ankieta zawiera również podstawowe wskazówki co do dokumentów jakie trzeba przygotować starając się o upadłość konsumencką.